Dlaczego warto posiadać rower szutrowy?‍Wraz ze wzrostem popularności rowerów szosowych rośnie zapotrzebowanie na inne rodzaje rowerów. Rynek jest obecnie nasycony rowerami hybrydowymi, cruiserami, a nawet rowerami z oponami typu fat-tired, ale jest jeden rower, który pozostaje niezauważony: rower typu gravel . Często opisywany jako "hybryda między rowerem szosowym a enduro" lub "rower górski do jazdy po drogach", rower do jazdy po szutrze szybko staje się niezbędnym elementem wyposażenia każdego, kto chce poznać teren i mniej uczęszczane drogi. Oto kilka powodów, dla których powinieneś posiadać rower gravelowy - i dlaczego będzie on Twoim nowym ulubionym towarzyszem podczas kolejnej przygody!

Wszechstronność

W rowerach gravelowych chodzi o wszechstronność. Zostały zaprojektowane tak, aby z łatwością toczyć się po drogach gruntowych, pokruszonym żwirze i piaszczystych ścieżkach. Dlatego są idealne do odkrywania nowych ścieżek w terenie, jak multi-tool, którego możesz użyć w każdej sytuacji! Rowery gravelowe mają szersze opony, co zwiększa ich stabilność i zdolność do łatwego toczenia się po różnych terenach. Pozwalają również dobrać odpowiednią ilość ciśnienia w oponach w zależności od terenu, po którym jeździsz. Jeśli zdecydujesz się na jazdę po nieutwardzonej drodze i znajdziesz się w trudniejszym terenie, możesz łatwo zdjąć szersze opony i założyć węższe oraz mocniejsze, bardziej odporne na przebicie opony.

Nie potrzebujesz zespołu pomocników, aby wybrać się w teren

Czy kiedykolwiek chciałeś pojechać w teren, ale nie miałeś odpowiednich narzędzi? W przypadku roweru hybrydowego lub górskiego musiałbyś znaleźć sklep rowerowy, który pomógłby Ci go zmodyfikować. W przypadku roweru żwirowego nie ma potrzeby korzystania z dodatkowej pomocy. W rzeczywistości możesz jeździć po drogach szutrowych bez żadnych zmian. Na rowerze żwirowym można jeździć w terenie bez żadnych modyfikacji roweru lub specjalnych akcesoriów terenowych. Możesz jeździć po szutrze nawet w czasie deszczu. Nie musisz oszczędzać przygód na słoneczny dzień! Będą chwile, kiedy natkniesz się na trudniejsze tereny, ale niech to nie przeszkadza Ci w odkrywaniu nowych ścieżek. Po prostu zsiądź z roweru, przejdź się i kontynuuj swoją drogę. To takie proste!

Szutrowe drogi oferują najlepsze widoki

Jazda po drogach, które nie są zbyt zatłoczone, to świetny sposób na off-road. Odkrywając nowe ścieżki na rowerze, częściej natkniesz się na drogi szutrowe, które są mniej uczęszczane przez samochody i pieszych niż drogi asfaltowe. Znajdziesz się na nich jadąc obok rzek, gór, łąk i dolin. Drogi szutrowe mogą również prowadzić do pięknych wiosek, zapomnianych kościołów lub po prostu wspaniałych widoków. Drogi szutrowe często przebiegają przez odległe miejsca, gdzie przejeżdża niewiele samochodów. To sprawia, że są one doskonałym miejscem, aby doświadczyć uczucia końca świata. Możesz puścić w niepamięć swoje codzienne troski!

Zbudujesz siłę i wytrzymałość

Będziesz budować siłę i wytrzymałość podczas jazdy na żwirze w sposób, w jaki nie można na drodze. Będziesz miał lepszą siłę rdzenia, silniejsze plecy, a twoje nogi będą bardziej stonowane. Podczas jazdy po żwirze, musisz utrzymać ciężar ciała przez dłuższy czas. Musisz wspierać się na rowerze rękami i nogami. Będziesz budować wytrzymałość jako coraz silniejszy i kontynuować jazdę na żwirze. Kolarstwo żwirowe to także świetny sposób na budowanie prędkości, kadencji i rytmu. Możesz również wykorzystać swoje umiejętności i praktyki kolarskie, gdy zdecydujesz się ponownie jeździć na drodze. Będziesz także spędzać więcej czasu na zewnątrz i cieszyć się świeżym powietrzem. Jest to świetne dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia!

Możesz go używać także na szosie!

Jak już wspomnieliśmy, rowery żwirowe są przeznaczone do jazdy po drogach żwirowych i nieutwardzonych, ale mogą być również używane na chodnikach. Możesz go używać na chodniku, jeśli chcesz iść na długie przejażdżki, ale nie czujesz, że możesz iść zbyt daleko na żwirze. Możesz go używać na chodniku, jeśli chcesz iść i jeździć z przyjaciółmi, ale oni są na rowerach szosowych. Możesz również używać roweru żwirowego na chodniku, jeśli chcesz poćwiczyć swoje umiejętności jazdy w terenie. Możesz go używać na chodniku, jeśli chcesz pojeździć na rowerze żwirowym, ale Twój rower jest zbyt ciężki.

Dlaczego powinieneś posiadać rower gravelowy? Podsumowanie

Ale powodów do posiadania roweru gravelowego jest znacznie więcej! Rower żwirowy jest również doskonały do odkrywania ścieżek terenowych i dróg szutrowych. Podczas jazdy na żwirze można również lepiej podziwiać widoki, ponieważ można jechać wolniej niż na chodniku. Rower żwirowy jest również świetny do długich przejażdżek i możesz go używać na chodnikach, jeśli chcesz. Z rowerem żwirowym możesz zrobić tak wiele! Możesz odkrywać nowe ścieżki i poznawać nowe miejsca. Możesz także odkryć nowe rzeczy o sobie i swojej zdolności do jazdy w terenie. Możesz też spędzać więcej czasu na zewnątrz, z dala od codziennych trosk. Możesz również podziwiać piękne widoki, budować siłę i wytrzymałość, a nawet możesz używać go na chodnikach.